Paslaugos.lt

Dažniausiai užduodami klausimai

1.  Kiek kainuoja įsirengti šilumos siurblį?

Montavimo darbai priklauso nuo daugybės veiksnių - namo ploto, lokacijos, šilumos siurblio modelio ir daugelio kitų faktorių, kuriuos aptariame su užsakovu ir galime pasiūlyti optimaliausią variantą. Preliminarias kainas galite sužinoti čia. 

2. Kaip veikia šilumos siurblys?

Šilumos siurblys - tai transformatorius, paverčiantis sąlyginai žemos temperatūros ir šildymo sistemose netinkamą naudoti aplinkos energiją didelės galios energija. Ja šildomas patalpų oras ir šildymo sistemų šilumnešis. Galima sakyti, kad šilumos siurblio analogas - šaldytuvas. Šaldytuvas maisto produktų šilumą atvėsina ir išspinduliuoja ją į aplinką per užpakalinėje sienelėje esantį radiatorių. Šilumos siurblys pasiima šilumą iš aplinkos ir perduoda ją į šildymo sistemą.

Šilumos siurblį galima įsivaizduoti kaip darbinį kontūrą, sudarytą iš keturių pagrindinių elementų: garintuvo, kompresoriaus, kondensatoriaus ir išleidžiamojo vožtuvo (žr. schemą).

3. Kuo oras - vanduo siurblys skiriasi nuo gruntas - vanduo siurblių, kuris efektyvesnis?

Efektyvesnis visuomet bus gruntas-vanduo tipo šilumos siurblys, nes pirminės energijos panaudojimui iš žemės išgaunama pastovi temperatūra.

Vien gruntas-vanduo tipo šilumos siurbliu galima apšildyti visą pastatą, kai tuo tarpu oras-vanduo tipo šilumos siurblio efektyvumas ir galingumas svyruoja priklausomai nuo lauko temperatūros.

Oras - vanduo siurblių privalumai:

  • Maži eksplotaciniai kaštai.
  • Greitas ir lengvas įrengimas, be jokių žemės darbų.
  • Pigesni.

Gruntas - vanduo siurblių privalumai:

  • Nereikalauja priežiūros.
  • Didelis efektyvumas.
  • Nepriklauso nuo lauko sąlygų.
  • Gali turėti vėsinimo funkciją.

4. Ar pakaks temperatūros karštam buitiniam vandeniui paruošti, turint omenyje legioneliozės pavojų?

Legionelė - bakterija, kuri veisiasi stovinčiame vandenyje. Jeigu Jūs esate išvykę ar ilgai nesinaudojote šilumos siurblyje esančiu vandeniu, siurblys  automatiškai, kartą per savaitę papildomai pakaitins vandenį iki temperatūros naikinančios legionelę.

5. Ar tiesa, kad geoterminio šildymo neapsimoka montuoti, jei name numatytas šildymas radiatoriais?

Netiesa. Reikia pripažinti, kad grindinis šildymas reikalauja mažiau sąnaudų (apibendrintai skaičiuojant, naudingo veikimo koeficientas yra maždaug 4.5, tai yra sunaudojant 1 kW elektros energijos pagaminami 4.5 kW šilumos). Radiatoriams reikalinga aukštesnė temperatūra, todėl tokios sistemos naudingo veikimo koeficientas mažesnis (apibendrintai skaičiuojant, jis būna maždaug 3).

Krepšelis